09 ARALIK 2014 TARİHİNDE GEBZE TİCARET ODASINDA YMM AHMET GÜNDÜZ SUNUMUYLA “DÖNEM SONU İŞLEMLER VE 2015 YILINDAKİ E-FATURA VE E-DEFTER UYGULAMASI” SEMİNERİ VERİLDİ

09 Aralık 2014 tarihinde Gebze Ticaret Odasında YMM Ahmet GÜNDÜZ sunumuyla “Dönem Sonu İşlemler ve 2015 Yılındaki E-Fatura ve E-Defter uygulaması” Semineri Verildi. 

 

Seminerde YMM Ahmet GÜNDÜZ 2014 Sonu Hesaplarının kapatılması sırasında dikkat edilecek hususları ayrıntılı olarak değindi. 6552 Sayılı Kanun Kapsamında Ödenen Kasa-Ortaklar Cari Hesap Fiktif kayıtlarının kapatılarak Kanunen Kabul edilmeyen Gidere alınması gerektiğini Özellikle vurguladı.

 

Ayrıca 2015 Yılına girerken E-Fatura kullanan mükelleflerin mutlaka E-Defter kullanmak üzere başvuruda bulunması gerektiğini ve 01.01.2015 tarihinden itibaren E-DEFTER kullanılması gerektiğini söyledi.

 

İşletme Defteri tutanların Bilanço Esasına göre Defter tutmaya başlama şartlarını ve Yeni Türk Ticaret Kanunu çerçevesinde İşletmelerin Tacir olma şartlarını anlatarak, Yeni TTK kapsamında yapmaları gereken hususların atlanmaması gerektiğini, Yeni TTK kapsamında yapılması gerekenleri yapmayanlara asgari 4.000 TL den başlayan İdari Para Cezası kesilebileceğini ifade etti.

 

Seminere Meslek Mensuplarının ve Ticaret Odası üyelerin yoğun ilgi gösterdiği seminer işletmelerin yıl sonu yapmaları gereken 2015 yılına girerken dikkat etmeleri konuların anlatıldığı bir panel havasında geçti.


BU HABERİ SOSYAL MEDYA DA PAYLAŞ